Vaikų atostogos

. Naujienos | 0

Liepos 8 -13 d. kartu su labdaros ir paramos fondu “Gyvenimo vartai” seserys organizavo vaikų vasaros poilsio dienos stovyklą “Myliu tave, Lietuva”. Joje dalyvavo 40 vaikų, kurių didelė dalis buvo „Palemono VDC“ lankantys vaikai, paaugliai. Stovyklos tikslas buvo supažindinti vaikus su Lietuvos gamta, istorija, skatinti vaikus būti dorais piliečiais, mylinčiais savo gimtinę.

Stovyklos metu vaikai lankėsi Kauno  marių regioniniame parke, kur ne tik susipažino kuo jis yra ypatingas, bet dalyvavo viktorinoje „Ką žinai apie Kauno marių regioninį parką“. Vaikai dalyvavo patyriminiame žygyje „Atradimai pelkėje“ , susipažino su pelkių ekosistema, pelkiniais augalais, rezervaciniu mišku.

 Kitą dieną vykome į Lietuvos liaudies buities muziejų Rumšiškėse, kur vaikai dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose: „O kai pas pro močiutę buvau..“ Buvo įdomu pažvelgti į savo prosenelių, močiučių praeities gyvenimą, buitį. Šią patirtį vaikai pratęsė  Tradicinių amatų centre „Meniškas kaimas“ (Bebrusų km.,  Molėtų raj.). Vaikai lipdė iš molio, gamino veltos vilnos suvenyrus. Kelionę baigėme ekskursija į Lietuvos etnokosmologijos muziejų.  Įspūdžių buvo daug.

Stovyklai įpusėjus, vaikai aplankė Vorutos piliakalnį  prie Anykščių, kur girdėjome įdomius gido pasakojimą apie karaliaus Mindaugo laikų Lietuvą: žmonių buitį, kasdienybę, kovą. Vaikai čia galėjo išmėginti miklumą kardų kovoje, žaidimuose, akies taiklumą mokantis šaudyti lanku. Tai buvo labai įdomi Lietuvos istorijos pamoka.

Stovyklą baigėme mąstydami apie tai, kokią ateities Lietuvą svajojame matyti, kokioje norėtume gyventi ir ką turime daryti, kad svajonės išsipildytų. Vaikai parašė laišką viso to palinkėdami naujam Lietuvos Prezidentui G. Nausėdai. O savo linkėjimus ir maldas sudėjome į pačių padarytus laivelius, kuriuos išplukdėme Kaune santakoje. Ačiū, Dievui, už tokias turiningas atostogas.